top of page

מה זה קרוספיט

CrossFit

CrossFit – היא שיטת אימונים שנוצרה על ידי המתעמל האמריקני גרג גלסמן

קרוספיט היא שיטת אימונים שמבוססת על תרגילים פונקציונליים בעצימות גבוהה ועל אימונים שכל הזמן משתנים. אימוני הקרוספיט מורכבים ומשלבים בתוכם תחומים שונים, אשר מרכיבים את עולם הכושר הגופני. שילובים של אימון הפוגות בעצימות גבוהה, הרמת משקולות, תרגילים שונים מתחום התעמלות המכשירים והקרקע, אלמנטים אירוביים ועוד.

בניגוד למסגרות כושר כאלו ואחרות, השיטה שלנו (CrossFit) אינה מתמקדת בפיתוח גוף אלא ברמת הכושר הגופני

הרעיון של האימון והדרישות הגופניות במשימות השונות באימון קרוספיט אינן זהות, הן גורמות להפעלת כלל מרכיבי הכושר השונים אותם אנו רוצים לפתח.
הגיוון במספר החזרות במשימות השונות אינו משפר רק סיבולת שרירית או כוח מרבי אלא מביא לשילוב בין השניים, ועל ידי כך מגרה את המערכות הגופניות השונות באופן ייחודי.

אקדמיות לשוטרים, יחידות מיוחדות של הצבא, כבאים, אלופים באמנויות לחימה, אלפי ספורטאי עילית וספורטאים מקצועיים ברחבי העולם, שילבו את אימוני הקרוספיט, כחלק מתוכנית הכושר העיקרית שלהם.

האימון מגוון ואינו חוזר על עצמו!

שאלות נפוצות

 • האם קרוספיט זה בשבילי?
  כן, לא משנה בני כמה אתם ובאיזה כושר אתם נמצאים קרוספיט מתאים לכולם וכולם מתאימים לקרוספיט. כל הכוונה שלנו היא להוכיח לעצמכם ולגוף שלכם שהוא יכול לעמוד במשימה היומית ולא משנה מה היא!
 • האם צריך לבוא לאימון קרוספיט ראשון עם רקע מסויים בספורט או כושר בסיסי?
  לא אין צורך להגיע עם ניסיון קודם בספורט, אומנם זה תמיד יהווה יתרון במוטוריקה של התנועות אבל כל התנועות הינם תנועות יומיות ופונקציונליות שהגוף שלנו מכיר ויודע אך אנחנו בקרוספיט נדאג לשפץ אותכם עד שזה יהיה מושלם.
 • האם האימונים מתאימים לבנים בלבד ? – שטויות!
  אימוני הקרוספיט הינם דבר חשוב ושמירה על אורך חיים בריא הן לגברים והן לנשים. בכלל, גרסאות האימונים מתואמים לבנות ולבנים.
 • מאיזה גיל מומלץ להתחיל להתאמן?
  משרד הבריאות ממליץ לעשות פעילות ספורטיבית כבר מגיל 6 וגם להרים משקולות. אנחנו ממליצים לכולם לעשות ספורט ואם זה קרוספיט אז בכלל!
 • האם הרמת המשקולות בקרוספיט יכולה להזיק לי ולגרום לפציעות?
  כמו כל דבר בחיים שלא עושים אותו נכון ובצורה מבוקרת זה יכול להזיק ולגרום לפציעות. אך אנחנו נעשה את מירב המאמצים בשביל שדבר כזה לא יקרה. כל מתאמן חדש שמצטרף חייב לעבור סדנת יסודות על הרמת משקולות! בנוסף יש לנו מאמנים אחראים ומקצועיים שידעו לכוון אותכם לתנועה הכי טובה שאפשר לבצע מבלי לפגוע בגוף שלכם. אנחנו ממליצים אם כבר להתאמן אז רק עם מאמן!
 • האם האימונים קשים מידי?
  נכון האימונים הינם בעצימות גבוהה אך מה שיפה בקרוספיט שכל אחד יכול להתאים את העצימות של האימון כך שהאימון יועבר בשבילו בצורה אינטסיבית אך שמירה על רמת קושי נכונה ומתואמת ! המאמנים שלנו ישמחו לעזור במהלך האימון בשביל להגיע לרמת קושי המומלצת עבורכם.
 • האם אפשר לשלב עוד אימונים במקביל לאימוני הקרוספיט?
  אנחנו מאוד ממליצים לעשות ספורט וכמה שיותר, אך לבדוק שלא הגזמתם כי הגוף שלכם הוא לא מכונה שמחליפים בורג וחוזרים לעבודה. כן מומלץ לשלב בנוסף לאימוני הקרוספיט אימוני מתיחות חיזוקים ספציפיים לגוף אימוני שחרור והתאוששות. את האימונים האלה אנחנו נותנים למתאמנים שלנו בחינם כאימוני השלמה!
 • התאמנתי קרוספיט תקופה ואחרי כמה זמן התחילו לי כאבים האם זה פציעה ומה עלי לעשות?
  כאשר אני מתחיל שגרת ספורט כלשהי במיוחד אם אני לא בא מרקע של ספורט בכלל יתחילו לי כאבים בשרירים. הכאבים האלה אינם פציעה אך יש לבדוק טוב טוב אפילו עם פיזיוטרפיסט את מקור הכאבים. אך פציעות או כאבים הם חלק בלתי נפרד משגרת הספורט ולכן תמיד מומלץ לעשות מתיחות לתחזק את הגוף בתזונה נכונה ולתת לו את המנוחה שצריך כ-8 שעות שינה ביום.

בריאות בתפיסת עולמנו 

בריאות בתפיסת עולמנו  היא היכולת לשמור על כושר גופני תקין במהלך כל החיים. לכן לגיל המתאמנים אין שום משמעות, והעומס באימוני CrossFit מותאם ומשתנה לפי רמת הכושר הגופני של כל מתאמן ומתאמן, המשמעות היא שניתן לבצוע כל תרגיל ללא כל סיכון.

התוכנית מתאימה לכולם וכולם יכולים להשתלב בכל שלב בחיים. ילדים, נערים, בוגרים וגם בני הגיל השלישי, נשים וגברים. כל אחד ואחת יכולים למצוא את עצמם בקרוספיט, ללא כל קשר למגדר, גיל ורמת הכושר.

אימוני קרוספיט מיוחדים

שמות האימונים עצמן בקרוספיט הם של נשים, גיבורים שנפלו במלחמה וכדומה, מה שמוסיף עוד על הסקרנות והשונות של הקרוספיט.

bottom of page